Książki o bierzmowaniu

Książki, które mogą się przydać w czasie przygotowań do bierzmowania:

Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?

Cztery kroki do Miłości - dobra książka dla kandydatów do bierzmowaniaKsiążka "Cztery kroki do miłości" pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem – używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich. Książka akcentuje potrzebę przyjaźni – miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach – Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym – lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą – księży, katechetów i animatorów. Zwłaszcza tych, którzy przygotowują młodzież do bierzmowania.

Opinie:

ks. Grzegorz Grąbczewski
Książeczka "Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?" w pierwszym momencie wydaje się niepozorna, jednak po przeczytaniu ujawnia się jej wielkość. Prosty język, jasna treść, a przede wszystkim prawda o Bogu, który chce być poznany przez człowieka. Interesująca jest metoda "5 palców" odnośnie zgłębiania Pisma Świętego. Książeczka momentami zabawna, momentami głęboko refleksyjna, zawsze autentyczna w przekazie i przeżyciu. Polecam.

Kliknij: http://goo.gl/hnLJ5 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *