YOUCAT. BIERZMOWANIE oraz Przewodnik dla katechetów i animatorów

Kolejna książka z serii Youcat. W punktach ujęte są treści, które powinien poznać modz człowiek przystępujący do sakramentu bierzmowania.

Tređci sa ocyzwiście zgodne z Katechizmem Kościoła Katolickiego i Pismem Świętym. Katechizm posiada imprimatur władz kościelnych.

Układ graficzny książki jest nowoczesny, interesujący i nie znuży młodego czytelnika, jest dużo zdjęć i grafiki utrzymanych w tym samym stylu, co poprzednie książki z serii Youcat.

Polecamy tę książkę młodzieży, katechetom i animatorom młodzieżowych grup w Kościele. To nie tylko przygotowanie do bierzmowania, ale dobry podręcznik dla każdego chrześcijanina.

Uzupełnieniem do tej książki jest podręcznik dla prowadzących spotkania z młodymi:

„Youcat. Bierzmowanie. Przewodnik dla katechetów i animatorów”.

autor: Nils Baer

Przewodnik jest opracowany dla prowadzących w grupach spotkania z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Zawiera on szczegółowe konspekty 12 spotkań.

Tematem przewodnim spotkań jest jak najlepsze poznanie Ducha Świętego.

Wszystkie zakładają czynny udział młodzieży w formie różnych zabaw ruchowych, a także z wykorzystaniem elementów teatralnych, sportowych itp.

Każdy temat jest w następującym układzie:

  • najpierw rozdział przybliżający wiedzę katechizmową,
  • potem dwa klasyczne konspekty o zróżnicowanych stopniach trudności (łatwiejszy i bardziej wymagający zaangażowania młodych – do wyboru, zależnie od konkretnej grupy, z którą pracujemy).

Wiele pomocy wystarczy tylko skopiować z książki i rozdać młodzieży. Wspólnie z małym  „Youcatem. Bierzmowanie”, który jest książką dla młodych, stanowi dużą pomoc w zaplanowaniu spotkań przygotowujących do bierzmowania, aby nie były one nudne, a stały się ciekawą przygodą z Duchem Świętym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *