Internetowa platforma dla bierzmowanych

Zawsze będziesz miał problem z tymi, którzy opuścili spotkanie. Ten oleje, tamten zapomni, ów zachoruje. A przygotowanie jest pewnym merytorycznym cyklem – to kolejne stopnie, tematy mocno powiązane za sobą.

W pierwszej wersji przygotowania do bierzmowania skromną rada były materiały dla kandydatów. To co było treścią katechezy uczestnicy dostawali na czterech stronach formatu A5. Ci, którzy nie byli musieli je odebrać z kancelarii.

Wersją bardziej rozwiniętą była płyta z nagranymi filmami. Gdy ktoś przychodził po materiały – dostawał je a oprócz tego dostawał płytę (to akurat do zwrotu), gdzie była nagrana konferencja.

W praktyce na płycie były wszystkie filmy, ale zabezpieczone hasłem. Uczestnik dostawał płytę i hasło do konkretnego filmu.

W nowej wersji Szkoły życia z Bogiem pójdziemy dalej. Nagramy wszystkie konferencje w jakości HD a następnie umieścimy je (nazwijmy to szumnie) na platformie cyfrowej, gdzie każdy uczestnik będzie miał dostęp. Ktoś z was coś takiego podpowiadał.

W materiałach uczestnika na końcu będzie zachęta do wejścia w Internet, link do konferencji wideo, kod QR oraz hasło

Materiały dla uczestnika w nowej wersji znajdziesz tutaj: [katecheza1]

A sama końcówka wygląda tak:

zajrzyj

Jak masz czytnik QR to się nim pobaw.

Jak chcesz tradycyjnie kliknąć to proszę: http://akademiawiary.pl/b1 hasło ania12

Liczę na wasze komentarze i uwagi

4 thoughts to “Internetowa platforma dla bierzmowanych”

  1. Super pomysł!!! Moim uczniom bardzo podoba się wątek z Anią i Kunegundą. Co do pomysłu, to jest to sposób również dla tych, którzy nie mogli być na spotkaniu z powodu prozaicznego, jak dojazd do odległej parafii albo zwykłego zimna. Mam uczniów, którzy mieszkają na koloniach, kiedy dochodzą do przystanku, czekają na busa (w zimnie) dojeżdżają do Kościoła (w którym jest zimno) i jeszcze czeka ich czekanie na busa powrotnego oraz trasa na pieszo do domu przez las. Możemy sobie wyobrazić o czym myślą będąc w Kościele, bo na pewno nie o katechezie. Dla nich te katechezy mogą być wyjściem z tej sytuacji.
    Szczęść Boże!

  2. Pomysł jak najbardziej słuszny. Aktualnie przygotowuję kochaną młodzież do bierzmowania. Dobrze by było umieścić na platformie ciekawe filmiki i artykuły do poczytania dla młodzieży.

  3. Katechezy I klasa, przejąłem grupę w ubiegłym roku i wykorzystałem twój księże pomysł. Bardzo mi to pomogło i młodzież zachwala treść. Rozdałem bowiem anonimowe ankiety i oczekuję na zwrot, na razie mam kilka, ale optymistycznych. A platforma, myślę, że to dobry pomysł.

  4. Pomysł z platformą zbawienny i wygodny chyba dla wszystkich … kończę przygotowanie na tych materiałach … (są bardzo dobre – pisałem już nie raz :). Przekazywanie katechez dla nieobecnych to uciążliwa i ,,nie potrzebna ” praca. Platforma rozwiąże problem. No i dzięki za katechezę o Duchu Św. którą planujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *