Opinie o kursie Szkoła życia z Bogiem

Mam dla ciebie prezent i prośbę.

Coś dla mnie i coś dla Ciebie. Dla ciebie więcej 🙂

Obejrzyj to krótkie wideo:

Napisz do mnie maila z twoją opinią na temat materiałów: Szkoła życia z Bogiem. Gdy wykorzystam twoją opinię i pojawi się nowa wersja materiałów (prawdopodobnie we wrześniu) otrzymasz bezpłatny dostęp do nowych materiałów w wersji elektronicznej.

W tym co napiszesz posiłkuj się poniższymi pytaniami:

Pytanie #1: Co było przeszkodą uniemożliwiającą kupienie materiałów: „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania”?

Pytanie #2: Co ostatecznie spowodowało, że dokonałeś zamówienia?

Pytanie #3: Jak jedna rzecz najbardziej spodobało ci się w tych materiałach?

Pytanie #4: Jakie były 3 inne rzeczy, które najbardziej ci się spodobały?

Pytanie #5: Czy poleciłbyś ten produkt innym? Jeśli tak to dlaczego?

Pytanie #6: Imię, nazwisko, miejscowość? Im więcej o sobie napiszesz – kim jesteś, gdzie pracujesz – tym lepiej.

Pytanie #7: Twój e-mail (nikomu go nie podam)

Możesz pisać ciągiem – akapitami.

Odpowiedź przyślij na adres zpm@natan.pl

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

15 thoughts to “Opinie o kursie Szkoła życia z Bogiem”

 1. Mam już 72 lata. Pracowałem przez 20 lat w Australii głównie wśród starszego pokolenia.
  W 1993 r. wróciłem do Kraju i po 3 latach otrzymałem parafię wiejską, gdzie trzeba było objąć posługą duszpasterska i dzieci i młodzież. Szukałem dobrych opracować dotyczących przygotowania do bierzmowania. Przyznam, że Księdza materiały były rewelacyjne, które wykorzystuję szczególnie w trzecim roku przygotowania, bo u nas przygotowanie trwa 3 lata. Brakuje mi dobrych opracować na rok I i II. Obecnie korzystam z przygotowania do bierzmowania w diecezj9i tarnowskiej, wyd. Biblos.
  Co mi się podoba najbardziej? ilustracje – plansze, które można w łatwy sposób powiększyć i użyć na katechezie. Przykłady z Anią młodzież polubila.
  Trafnie dobrane fragmenty z Biblii.
  Wspomniałem o tych katechezach księżom z dekanatu, ale wydaje się im, że oni robią to najlepiej.
  Oczywiście jest to dobra pomoc, ale ciągle jestem niezadowolony, że trzeba by to zrobić lepiej. Cóż, wiek też ma swoje prawa.
  Mirosław – wiejska parafia na Pomorzu Zachodnim, tereny popegeerowskie – misyjne. Na niedzielnej Mszy Św. 20 – 30 % wiernych.
  Pozdrawiam serdecznie.

 2. Materiały „Szkoła życia z Bogiem” zakupiłam, bo bardzo potrzebowałam i nadal potrzebuję dobrych metod innowacyjnych do pracy z młodzieżą (bez komputera). Trudno mi wskazać te najlepsze rzeczy, treści. Uważam, że wszystko jest ok Myślę, że przykład Ani i Kunegundy w etapach poznawania chłopaka i przyrównanie tych kroków do poznawania Boga – to chwytało. Lekcja czytania Pisma św. też jest fajna. Z wszystkich materiałów korzystałam w klasie na lekcjach. Nie szło mi jednak tak płynnie, jak Księdzu. Niestety, nie umiem śpiewać, więc przydałaby mi się płyta z prostymi kawałkami religijnymi, dobrze nagrana i współczesna.
  Treści katechez powinny być bardziej podparte życiem i do życia codziennego młodego człowieka przystosowane. Bóg jest dla młodzieży gimnazjalnej za daleki i mocno teoretyczny. Produkt „Szkoła życia z Bogiem” poleciłabym każdemu, ale też cieszę się, że Ksiądz jest gotowy znów coś znowelizować. Gratuluję pomysłów i przebojowości. Szczęść Boże!

 3. Bardzo spodobało mi się to, że nie musiałem kupować „kota w worku” tzn. przed zakupem materiałów mogłem zobaczyć film jak Ksiądz prowadzi spotkania oparte na materiałach „Szkoła życia z Bogiem” atutem tych materiałów jest to, że są ciekawe, przemawiają do młodzieży.
  Bardzo dobrą pomocą są plansze, które przykuwają uwagę młodzieży i pomagają w skupieniu się i powtórzeniu wiadomości, aczkolwiek w dzisiejszych czasach, kiedy popularne i coraz bardziej powszechne stało się używanie w katechezie projektorów multimedialnych, może warto byłoby opracować prezentacje multimedialne do każdej z jednostek, które można by wzbogacić o jakieś krótkie filmy. Bardzo trafne wydają mi się sposoby wykorzystania Pisma świętego w katechezach
  Bardzo dobry jest przykład Ani i Kunegundy w etapach poznawania chłopaka i porównanie tego do naszej relacji do Boga. Przydałoby się więcej takich przykładów i odnośników do życia współczesnej młodzieży
  „Szkoła życia z Bogiem” poleciłem wielu moim kolegom i wiem, że prowadzą wg niej spotkania dla kandydatów do bierzmowania i są bardzo zadowoleni
  Ks. Sebastian- wikariusz wielkomiejskiej parafii na Śląsku (ponad 10000 parafian) kapłan diecezji gliwickiej

 4. Przygotowuje drugą grupę młodzieży do bierzmowania. Bardzo pomagają mi te materiały i tematy. Polecam innym oczywiście. Młodzież słucha chętnie chociaż niezbyt chętnie przykłada się do pracy własnej…
  Ks. Piotr

 5. Księże materiały wykorzystałam w formacji młodzieży do bietzmowania. Miałam wprawdzie inne przekazane mi od proboszcza materiały ale chętnie wplatałam w nie pomysły ze , szkoły życia z Bogiem”. Dzięki za tę pomoc. I życzę owocnych pomysłów w przygotowaniu następnych materiałów. Szczęść Boże w dalszej pracy

 6. Uważam, że kapitalnie zrobione i przemyślane materiały do przygotowywania do sakramentu bierzmowania . Sami wiemy, że dziś nie jest łatwo wieloma rzeczami zainteresować młodzież . Tym bardziej Bogiem!!! Myślę że dzięki Szkole Życia z Bogiem zdobędą szlify jak być dobrym chrześcijaninem i jak się nie pogubić w tych meandrach dzisiejszego świata . A może nawet staną się pewnego dnia rycerzami Jezusa. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc w przygotowaniu tej młodej latorośli Kościoła 🙂

 7. Dziękuję serdecznie za te materiały. Są dla mnie bardzo pomocne. Już drugi rok z nich korzystam. Plusem jest to że nie muszę wymyślać tematów. Jednak jest konieczne abym dostosowywał do moich warunków. Katechezy wtajemniczenia te pierwsze,… w tym roku niestety z nich zrezygnowałem . Grupa, którą mam w tym roku nie była w stanie ich zrozumieć. Widzę postępującą degradację umiejętności życia społecznego w moich uczniach. Brak zrozumienia znaków i treści które do nich kieruję. Jeszcze gorzej z otwarciem się na dzielenie tym co myślę co czuję. Dostrzegam bardzo płytką motywację młodych. korzystam z tylko z czterech katechez .Później niestety fizycznie nie mam już możliwości spotkań. Odpada całkowicie możliwość wspólnego wyjazdu na kilka dni. W ramach integracji wyjazd na Lednicę i Św. Krzyż. Bardzo dobra forma kart deklaracji zgłoszeniowych. Jestem wdzięczny za te materiały. Ale coś czuję, że postęp laicyzacji i degradacja umiejętności życia społecznego utrudnia mi dotarcie do nich. Tak jakby była szyba oddzielająca dwa światy. Plansze są świetne można pomyśleć nad wersją multimedialną. Jest problem minimalizm wymagań wszędzie i rozumienie sakrament jako zaliczenie. W tym roku liczna grupa około 10 osób, która w czerwcu przyjęła bierzmowanie już we wrześniu w szkole średniej pierwszej klasie wypisała się z lekcji religii twierdząc, że jest niewierząca. Bardzo dziękuję za materiały proszę o modlitwę i liczę na wsparcie w innych materiałach opracowanych w przyszłości. Diecezja Łowicka Parafia Żychlin(Miasto bez perspektyw na rozwój)

 8. Drogi Księżę, nie przxygotowuję młodzieży do bierzmowania. Jednak z otrzymywanych materiałów korzystam do katechez na różnych etapach . Dziekuje Księdzu za jasność przekazu, czytelność, można skorzystać tak ” na żywca” Myślę, że sercem wszystkich materiałów jest żywa wiara w sercu Księdza i to, że Ksiądzi prowadzi katechiziwanego do osobistego spotkania z Jezusem. Zawsze czekam co nowego „u Ksiedza w Winnicy” Dziekuję i wspieram modlitewnie. Z Bogiem.

 9. Materiały są bardzo fajnie. Myślę, że warto zastanowić się nad wersją multimedialną. Dzisiejszy świat syci oczy – pomyślcie nad tym. Ogólnie super. Bardzo fajna sprawa. Oby więcej takich materiałów 🙂 pozdrawiam gorąco.

 10. Gdy oglądałem te materiały do bierzmowania od razu mi się spodobały bo były robione pod młodzież „prostym językiem” i bogate w treści kerygmatyczne. Dzisiejszą młodzież nie jest łatwo czymś zainteresować ale ten styl łapie za serce. Najważniejszy jest cel który ma doprowadzić do Przyjaźni i Miłości z Jezusem poprzez modlitwę, sakramenty i Pismo Święte. Myślę, że wszyscy którzy z tego korzystali nie zostali zawiedzeni. Oby pomysłów nigdy księdzu nie brakowało jak łowić młode serca dla Jezusa które są zniechęcone do kościoła. Niech Bóg wynagrodzi jak najliczniejszymi nawróceniami to dobre dzieło. Szczęść Boże. ks Andrzej z diecezji białostockiej. pozdrawiam 🙂

 11. Bardzo dobre materiały. Szczególnie podoba mi się podpowiedź odejścia od dzienniczków i podpisów. Z tej sugestii bardzo skorzystałem. Podchodzę do kandydatów z naciskiem na odpowiedzialność, a nie na formalizm. Na pewno taka metoda daje więcej efektów.

 12. Dziękuję za przygotowanie materiałów przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Bardzo ciekawa forma. Drugi rok przygotowuję młodzież na podstawie Księdza materiałów i myślę, że zmienia się wśród młodzieży podejście do sakramentu bierzmowania z „bo muszę” na bardziej „bo chcę”. Pozdrawiam serdecznie.

 13. Świetne materiały. Bardzo jasne i konkretne. Zrobione z wiarą ale i doświadczeniem. Oczywiście wymagają osobistego zaangażowania. Kiedyś korzystałem z materiałów krakowskich, później tarnowskich ale te są najlepsze i łatwo przyjmowane przez młodzież. Polecam wszystkim, którzy chcą naprawdę pracować z młodymi i cieszyć się wzrostem ich wiary i zaangażowania. Wielu łask życzę.

 14. Gdy przeglądałam te materiały do bierzmowania od razu mi się spodobały bo były robione dla młodzieży „prostym językiem”. Dzisiejszą młodzież nie jest łatwo czymś zainteresować. Najważniejszy jest cel który ma doprowadzić do Przyjaźni i Miłości z Jezusem poprzez modlitwę, sakramenty i Pismo Święte.
  Dlatego też je zakupiłam.
  Co mi się podoba najbardziej? ilustracje – plansze, które można w łatwy sposób powiększyć i użyć podczas spotkania. Przykłady z Anią i trafnie dobrane fragmenty z Biblii.
  Materiały„Szkoła życia z Bogiem” poleciłabym wielu katechetom i wiem, że prowadząc wg nich spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą bardzo zadowoleni zarówno prowadzący spotkania jak i sami uczestnicy.Polecam wszystkim, którzy chcą naprawdę pracować z młodymi i cieszyć się wzrostem ich wiary i zaangażowania. Życzę Księdzu wielu pomysłów i łask Bożych. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *