Opinie księży, katechetów i innych osób na temat programu przygotowania do bierzmowania

Opinie (fragmenty podkreślone – zpm) na temat programu "Szkoła życia z Bogiem":

 

Rozdziawione gębusie 16-17 latków. Uśmiech i akceptacja treści. to wrażenie jakie zostało po pierwszych spotkaniach przygotowania do bierzmowania, które zaczerpnąłem ze "Szkoły życia Bogiem". Spotkania dotyczą spraw najistotniejszych. Spotkałem wiele opracowań kerygmatu. Ten wydaje się być najlepszy w zastosowaniu nawet z dużą grupą.

Jeśli chodzi o same spotkania to wszystko w nich podane jest na tacy prowadzącemu.


 

ks. Janusz Betkowski
 

Jest to doskonały, nowatorski program przygotowania do bierzmowania. Sam go wypróbowałem, kiedy byłem odpowiedzialnym za bierzmowanie w parafii.

Działa doskonale i nie potrzebuje żadnych adaptacji.


 

ks. Czesław Walentowicz,
doradca metodyczny MODM 
w Białymstoku

Bardzo dziękuje za materiały do sakramentu bierzmowania. Jestem z nich bardzo zadowolony. Opracowane w bardzo ciekawy sposób; szczególnie tematyka, rysunki i materiały dla uczestnika. Oparcie się na humorystycznej historii Ani i Kunegundy pomogło moim uczniom zapamiętać najważniejsze wątki z katechez. Dziękuje za treść i przygotowanie powyższych materiałów, gdzie treść zawartego nauczania pozwalała mi w nowoczesny sposób podejść do myślenia młodego człowieka w kwestii sakramentu bierzmowania.


 

o. Witold Słowik,
franciszkanin, Rychwałd

Stosowałam program "Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania" jako animatorka w małej grupce. Bardzo dobrze prowadziło mi się te spotkania, młodzież była zainteresowana i widziałam, że przeżywają to co mówię i nie są tylko biernymi słuchaczami, którzy "zaliczają" kolejne spotkania.

Uważam, ze program sprawdza się w praktyce i polecam.


 

Agata Maliszewska, Koszalin

Uważam, że materiały "Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania" są opracowane profesjonalnie, co oznacza w praktyce, że są oparte o Słowo Boże i o doświadczenie życiowe dostępne adresatom tych materiałów.

 Polecam każdemu, kto chce podprowadzić młodych ludzi w stronę "świata Boga i wiary" w sposób nietuzinkowy i bardzo obrazowy.


 

ks. Tomasz Kędzierski, Piła

Pragnę serdecznie podziękować autorowi "Szkoły życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania" za wspaniałą pomoc do katechezy parafialnej!!!! Pracowałam na niej cały rok przygotowując młodzież gimnazjalną.. pracowali także księża wikariusze z swoimi grupami i zgodnie twierdzimy wszyscy, że jest to najlepszy materiał do pracy z młodymi ludźmi.

Katechezy są warte uwagi młodzieży, która "SŁUCHA" i .. myśli i..odpowiada, śmiesznie przedstawione i współczesne jej problemom. Młodzież podejmuje decyzje!


 

Anna Schroeder

 5 x TAK!!! dla "Szkoły życia z Bogiem"

 Tak – bo precyzyjny

 Tak – bo prosty

 Tak – bo prawdziwy

 Tak – bo zrozumiały

 Tak – bo ortodoksyjny


 

Andrzej Dżoń,
Kęty

To było to czego potrzebowałem: materiały dostosowane do współczesnych oczekiwań młodzieży, pełne radości, wyrabiające odpowiedzialność u młodych i osobiste zaangażowanie.

Gorąco wszystkim polecam i autorowi życzę dalszych dobrych pomysłów.


 

Ks. Dariusz Porzucek SDB,
Oświęcim

Kupiłam program ponieważ chciałam zaproponować moim uczniom coś nowego i niesztampowego. Po pierwszym przeczytaniu scenariusza nie do końca byłam pewna, czy rzeczywiście to się uda, ale spotkanie wypadło świetnie. Podczas kolejnych spotkań, kiedy uczniowie mieli ze sobą Pismo Święte, automatycznie przypominali sobie zasady jego czytania i mam nadzieję, że to również jakoś owocuje w ich życiu. Nie jestem z natury śmieszką, więc scenki z Anią i jej następczynią były wyzwaniem, ale udało się.

Szczerze polecam ten program tym, którzy chcieliby ciekawie i oryginalnie zapraszać do poznania Boga. Co więcej – młodzież na spotkaniach się otwiera, jest skupiona ale nie znudzona i pyta, kiedy będzie następne spotkanie.


 

Sylwia Barska,
Połczyn – Zdrój

Materiały "Szkoła Życia z Bogiem" oceniam bardzo pozytywnie. Ciekawe tematy, przykłady, materiały do prowadzenia spotkań. Bardzo pomogły mi szczegółowe scenariusze oraz filmiki ze spotkań prowadzonych przez autora.

Dla mnie, jako początkującego katechety, okazały się one bardzo pomocne, a młodzież także wydawała się być zadowolona z takiej formy przygotowania do bierzmowania.


 

Konrad Cygan

Materiały przygotowujące do bierzmowania "Szkoła życia z Bogiem", nabyłem w bieżącym roku i realizuję go w klasie II gimnazjum w ramach spotkań formacyjnych(katechezy parafialnej).

Są to materiały godne polecenia. W bardzo jasny, przystępny i ciekawy sposób prezentują ważne tematy, które mają zbliżyć kandydatów do Boga i pomóc jak najlepiej i jak najgodniej przyjąć sakrament bierzmowania.


 

Ks. Daniel,
diecezja przemyska

Jeśli chodzi o materiał „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” to muszę przyznać że są bardzo fajne. Młodzieży podoba się historia Ani, czekają na dalsze jej losy a wplecione w to wszystko przesłanie Nauki Jezusa jest bardzo trafne. Sądzę, ze gdyby była to sucha nauka większość by po 5 minutach się wyłączyła i czekała na koniec.

Ja jestem bardzo zadowolony z tych materiałów.

Pozdrawiam


 

Ks. Wojciech,
Bydgoszcz

Witam, z przyjemnością informuję, że materiały służące przygotowaniu uczniów do przyjęcia sakramentu bierzmowania "Szkoła życia z Bogiem" są, moim zdaniem, bardzo przydatne. Pracując na nich udało się zainteresować młodzież tematami, uczniowie słuchali, kiedy trzeba, byli aktywni, pracowali z Pismem św. Jednak pracując w szkole na lekcji, potrzeba nieco skrócić jednostkę albo rozłożyć na dwa spotkania. Oczywiście wiele zależy od poziomu uczniów.

Oczekuję rozszerzonej wersji. Nabędę ją na pewno, jeśli będzie okazja.


 

Jolanta Makowiecka,
Szubin

Te materiały są super dla tych, którzy startują pierwszy raz ze spotkaniami do Bierzmowania.

Dla mnie były one w tamtym roku bardzo pomocne i na pewno będę po części korzystał i w tym roku.


 

ks. Łukasz Żaba SAC

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *